تحقیق بازار، حلقه مفقوده صنایع دستی ایران

  • خانه / میزصادرات / تحقیق بازار، حلقه…
تحقیق بازار، حلقه مفقوده صنایع دستی ایران

در اولین جلسه رسمی میز ملی صادرات صنایع دستی ایران در اصفهان، تشکیل کارگروه پژوهش، تحقیق بازار و مطالعات کاربردی با مدیریت هلدینگ کافل تصویب شد.

به گزارش خبرنگار تلویزیون گردشگری ایران، با مدیر عامل هلدینگ کافل این کارگروه با تجمیع توانمندی و تعامل با استان‌های دیگر و سازمان صنعت، معدن و تجارت و ادارات کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی همه استان ها و با استفاده از توانمندی های جوامع حرفه ای و انجمن های کشور در این حوزه تشکیل گردیده است.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: این کارگروه تمام ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های موجود کشور را بررسی خواهد کرد تا بتواند بر اساس آن ظرفیتی که در کشور در حوزه صنایع‌دستی کشور وجود دارد، از لحاظ فکری، برنامه‌ریزی کند و با شناخت مسائل حوزه صنایع‌دستی به یک جمع‌بندی رسیده و راهکارهای لازم را ارائه دهد.

مدیرعامل هلدینگ کافل با اشاره به این مسئله که شرح وظائف کارگروه ها نیز در اولین جلسه رسمی میز ملی صادرات صنایع دستی مورد تصویب قرار گرفت ادامه داد: بررسی سلائق و نیازهای خریداران صنایع دستی و خدمات ایرانی مرتبط در کشورهای جهان و ارائه به تولیدکنندگان و صادرکنندگان کشور از جمله اهداف و مظائف مصوب میز ملی صادرات صنایع دستی برای این کارگروه است.

وی در ادامه گفت: شناسائی نحوه عملکرد رقبا در ابازارهای جهانی و ارائه توصیه های لازم برای بالا رفتن قدرت رقابت پذیری صنایع دستی ایرانی به تولیدکنندگان و صادرکنندگان از حلقه های مفقوده توسعه بازار صنایع دستی ایران است که با همت این کارگروه به عنوان هدف عینی دنبال شده و ضمن گردآوری اطلاعات تخصصی در زمینه بازاریابی کالاهای صادراتی کشور زمینه را برای رسیدن به توسعه پایدار در این صنعت فراهم می آورد.

دبیر کارگروه پژوهش، تحقیق بازار و مطالعات کاربردی، ضمن دعوت از همه صاحب نظران و اساتید دانشگاه ها در این حوزه بر لزوم همکاری تمام عیار این کارگروه با دانشگاه ها، شهرک های علمی و تحقیقاتی، دانشکده های مرتبط و انجمن های تولیدکنندگان و صادرکنندگان صنایع دستی در کشور تاکید نمود و کار تیمی را سرلوحه فعالیت های این کارگزوه دانست.

وی با اشاره به اینکه هیچ یک از ما به اندازه همه ما هوشمند نیست، بر لزوم تقویت کار گروهی و ایجاد سینرژی در همه بخش های موثر تاکید و عنوان کرد: امروز نیاز ما به با هم بودن از همیشه بیشتر است.

دبیرخانه این کارگروه در دفتر اصفهان هلدینگ کافل تشکیل و امکان عضویت در کارگروه پژوهش، تحقیق بازار و مطالعات کاربردی میز ملی صادرات صنایع دستی ایران، برای حضور همه متخصصان و صاحبان تجربه در این کارگروه آغاز گردید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.